Tepelná čerpadla země (voda)-voda HotJet w

Tepelná čerpadla země-voda a voda-voda využívají teplo obsažené pod zemským povrchem (není ovlivněno povětrnostními vlivy). Teplo se odebírá podle prostorových a geologických podmínek buď pomocí hloubkového vrtu, pomocí prostorového zemního kolektoru, nebo pomocí výměníků ze zemní vody. Vzhledem k relativně stabilním teplným podmínkám pod zemským povrchem jsou topné faktory po celou dobu provozu víceméně konstantní a závislé na výstupní teplotě na sekundárním okruhu tepelného čerpadla. výhodou zemních čerpadel je možnost pasivního chlazení. Teplota na primární straně umožňuje pasivní chlazení, tzn. bez provozu kompresoru tepelného čerpadla.Nová generace tepelných čerpadel HotJet W přináší zcela novou konstrukci skříně, chladícího okruhu a řídící elektroniky. Minimalizace hluku a rozměrů byly jedny z mnoha požadavků při vzniku těchto modelů. Již základní regulace Siemens umí provozně levné pasivní chlazení. Volitelné provedení s výstupní teplotou až 75°C (standardně do 55°C).

výhody tepeného čerpadla země-voda:
- kompaktní rozměry (půdorys 0,35m2) s možností instalace ke zdi
- vhodné pro podlahové i radiátorové systémy
- podpora pasivního, nebo kompresorového chlazení
- drátové i bezdrátové ovládání
- účinná protikorozní ochrana
- široká paleta příslušenství

Možnosti vestavěné regulace Siemens RVS61:
- ohřev teplé užitkové vody
- bivalentní zdroj
- nabíjení akumulační nádrže
- solární systém
- ohřev bazénu
- topný systém včetně směšovacích ventilů
- pasivní chlazení
- 2 trubkový, nebo čtyřtrubkový okruh chlazení
- kaskáda až 16 systémů (tepelná čerpadla, plynové kotle, kotle na pevná paliva)
- vstup pro HDO
- Ovládání přes internet, nebo pomocí SMS

Výkonová řada tepelných čerpadel země - voda:


Na tepelné čerpadlo lze sjednat sazbu na odběr elektřiny v celém objektu ve výhodných tarifech D 55d a D 56d. V kombinaci s vysokou účinností tepelného čerpadla je v současné době tento zdroj vytápění jeden z nejlevnějších.

Výkon tepelného čerpadla vzduch-voda se dimenzuje na 100% tepelných ztrát domu. Tzn. nemusíte mít obavy, pokud je dobře proveden výpočet tepelných ztrát, tepelné čerpadlo váš dům vytopí. Navíc je součástí každé instalace záložní elektrokotel, který případný nedostatek výkonu automaticky doplní.

Více informací o tepelných čerpadlech HotJet